تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
بلدیه اسپور بدنبال ناکامی های خود در نیم فصل دوم مسابقات و قرار گرفتن در رده هفدهم جدول در شش هفته باقی مانده از لیگ برتر خطر سقوط را بیش از بیش احساس میکند.

عوامل بیشماری را میتوان در پیمودن سیر نزولی این تیم دخیل دانست اما از عمده ترین این عوامل میتوان به کاهش هواداران این تیم در بازیهای خانگی این تیم اشاره کرد که فاکتور مهمی در نتایج ضعیف این تیم بشمار میرود.

با کسب سهمیه دوم لیگ برتر توسط بلدیه اسپور و حضور مجموعه ای بنام شهرداری تبریز در عرصه فوتبال آزربایجان (امانات فراوان) انتظار میرفت تا با ایجاد رقابت بین تیمهای آزربایجانی در جذب هوادار آن تیم بتواند در مقابل سمبل آزربایجان (تیراختور) با ارایه سرویس های مناسب و برطرف نمودن موانع موجود هواداران برای حضور در ورزشگاه به عنوان نماینده دوم آزربایجان عرصه رقابتی سالمی را برای رشد و پیشرفت فوتبال آزربایجان ایجاد کند اما با نگاهی به عملکرد مسؤلان این تیم در قبال هواداران و عدم اطلاع رسانی و سرویس دهی مناسب و جذب هوادار برای بازیهای باشگاه عملا تعداد هواداران این تیم در بازیهای خانگی به تعداد قابل ملاحظه ای کاهش یافته و باعث افت محسوس روانی بین بازیکنان و کاهش انگیزه در نتیجه گیری های این تیم شده است.

بارها و بارها شاهد مصاحبه های مسئولین بلدیه در رسانه ها ی گوناگون و سر دادن شعار معروف (آزربایجان تیملری فرقی یؤخدو رهلری) بوده ایم اما آیا شاهد اقدامی برای محقق شدن چنین شعاری از جانب مسئولان بلدیه بوده ایم؟ دراینکه تمامی تیمهای آزربایجانی برای هوادارانشان از اعتبار و اهمیت مخصوص به خودشان برخولدار هستند هیچ شکی نیست اما آیا با شعارهای خشک و خالی که همگی جنبه شانه خالی کردن از وظایف مسولان بلدیه اسپور در قبال هواداران را دارند میتوان تمامی مشکلات را به دوش هواداران آذربایجانی انداخت؟

با وجود انتقادات وارده به مسولان مدیریتی بلدیه نباید کوتاهی ما هواداران در قبال عدم حضور در ورزشگاه برای حمایت از دومین سهمیه لیگ برتری آزربایجان را به فراموشی بسپاریم.

از دلایل دیگر نتایج ضعیف شهرداری میتوان به تعویض سرمربی این تیم (یسیچ) در نیم فصل دوم مسابقات اشاره کرد.

اخراج سرمربی تیمی که کارنامه قابل قبولی در نیم فصل اول مسابقات داشته و جایگزینی سرمربی دیگری که از لحاظ دانش فوتبالی در رده های پایین تری از ایشان قرار دارد چه ضرورت برای مجموعه مدیریتی این تیم داشته است؟ جالب تر اینجاست که آقای سهرابی در اظهار نظر جالبی قرار گرفتن بلدیه در جایگاه 17 جدول را به حمایت ایشان از بازیکنان بومی نسبت داده اند!

آیا منافع چند بازیکن فوتبال (بومی یا غیر بومی) باارزشتر از منافع مجموعه ای بنام بلدیه اسپور است؟

حمایت از بازیکنانی همچون ابوالفضل حاجی زاده که دوران فوتبالی خود را در تیمهای پرسپولیس و صبای قم پشت سر گذاشته است و در پایان دوران فوتبالی خود به سر میبرد حمایت از بازیکنان بومی استان نیست بلکه پرورش بازیکن سالاری در تیمهای آزربایجانی است زیرا بازیکنان هر تیمی تابع دستورات سرمربی تیم قرار دارند و بنا به مبالغ فراوانی که از باشگاه میگیرند وظیفه دارند در راستای منافع باشگاه قدم بردارند.

اهمیت حضور شهرداری تبریز بعنوان دومین نماینده آذربایجان در لیگ برتر

با نگاهی به بازیهای خانگی تیمهای موجود در لیگ برتر تیمهای استقلال و پرسپولیس با 8 بازی خانگی بیشترین میزبانی را در لیگ برتر در اختیار دارند زیرا آنها به غیر از دو دربی پایتخت بازیهای رفت برگشت خود در مقابل تیمهای سایپای البرز، راه آهن شهرری و نفت تهران بر خلاف قوانین (بنا به قوانین من در آوردی فدراسیون فوتبال) در ورزشگاه آزادی به میدان میروند! که با در نظر گرفتن فشردگی مسابقات و سفرهای بین شهری بازیکنان و تحلیل قوای جسمانی آنها امتیاز بزرگی برای دردانه های پایتخت در مقابل رقبای شهرستانی خود به حساب می آید.

در مقابل چنین تبعیض آشکاری از جانب فدراسیون فوتبال در قبال تیمهای شهرستانی ضرورت هوشیاری شهرستانهایی که از دو سهمیه در لیگ برتر بهره میبرند را افزایش میدهد.

فوتبال آزربایجان نیز که بواسطه حمایت هواداران فهیم خود از سمبل آزربایجان (تیراختور) جانی دوباره گرفته است با صعود بلدیه اسپور به لیگ برتر صاحب دومین سهمیه در مسابقات شده است که نقش غیر قابل انکاری در نتایج کسب شده تیراختور در لیگ برتر دارد.

باحضور بلدیه در لیگ برتر تیمهای مدعی لیگ برتر باید دوبار در تبریز در مقابل نمایندگان آزربایجانی صف آرایی کنند و بازی کردن در مقابل این تیمها با حضور هواداران بیشمار چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ تاکتیکی کار آسانی برای آنها نبوده است و اگر بازیهای خارج از خانه آن تیمها را نیز در نظر بگیریم تعداد رویارویی این تیمها نیز افزایش خواهد یافت و رقیبان تیمهای آزربایجانی برای قرار گرفتن در رده های بالای جدول کار آسانی در پیش روی نخواهند داشت.

این در صورتی امکان پذیر خواهد بود که هر دو نماینده آزربایجان با قدرت فراوان در لیگ برتر حضور داشته باشند و عملکرد ضعیف یکی از این نماینده ها معادلات را تا درصد بالایی کاهش میدهد زیرا این دو تیم با متوقف کردن رقیبان یکدیگر است که میتوانند خود را در بالای جدول ببینند و در غیر اینصورت سهمیه دوم در حکم عاملی برای امتیاز دادن به رقیبان دیگر تیم آزربایجانی مبدل خواهد بود.

لزوم هوشیاری هواداران در حفظ سهمیه دوم آزریایجان در لیگ برتر

با نگاهی به عملکرد فدراسیون فوتبال در قبال فوتبال آزربایجان استفاده از تمامی امکانات و توانایی های موجود فوتبال در استان امری ضروریست و همانگونه که میدانید مزیتهای وجود دومین سهمیه آزربایجان غیر قابل انکار بوده و تقویت تیمهای آزربایجان در همین راستا موجبات رشد فوتبال در آزربایجان و قویتر شدن آنها در مقابل کینه توزی های عده ای در فدراسیون فوتبال نقش بسزایی خواهد داشت.

بنابراین برای صف آرای کردن در مقابل فدراسیونی که به صورت آشکار بنای دشمنی با تیمهای آزربایجانی را علنا آغاز کرده است عاقلانه ترین کار حفظ ابزارهای موجود برای رویارویی با این قبیل دشمنی ها میباشد و از دست دادن فرصت های لازم در این راه (سقوط بلدیه به لیگ یک) تنها زمینه خشنودی ایشان را فراهم خواهد نمود.

با حضور بیشمار خود و حمایت از تیم بلدیه اسپور چون شمشیری بر چشمان فدارسیون نشینان ناآگاه باشیم .

[ چهارشنبه 9 فروردین 1391 ] [ 06:57 ب.ظ ] [ یاسین ریحانی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
در این وبلاگ
در كل اینترنت

.

كد لودینگ صفحات وب

.

;مركز بزرگ كدهای جاوا

قالب های رایگان

چاپ این صفحه

تصاویر زیباسازی نایت اسکین

تماس با ما